Reference

Katka a Misko ST BLACK

Lenku som našiel čírou náhodou na internete. Moja skúsenosť so spoločenským tancom bola minimálna a priznám sa, že som ani len netušil, do čoho idem.
Lenka sa nám postarala o choreografiu, ktorá bola šitá na mieru nielen nám, ale aj priestorom a veľkosti parketu. Lekcie s ňou boli uvoľnené, zábavné, plné pozitívnej energie a po 6-tich hodinách tréningu sme boli pripravení „reprezentovať“ Dance by Lion’s na našej svadbe pred 120 divákmi. A podarilo sa!
Ešte raz ďakujeme a odporúčame všetkými desiatimi!

Michal a Katka Gembickí

Linda kruh BLACK

Kurzy swingu navštěvuji se svým tatínkem. Milujeme swingovou muziku a sedět při ní je prostě hřích. Lenička nás brzy zbavila našich počátečních obav, zda to zvládneme. Dokonale vysvětlí techniku figury i drobné detaily. Trpělivě opakuje, vysvětluje, ukazuje. A pokud si s něčím opravdu nevíme rady, zatancuje si s námi a okamžitě odhalí, v čem je chyba. Pak už stačí jen trénovat, trénovat, tančit a tančit. Svou energií, optimismem a krásným úsměvem spolehlivě „nakazí“ všechny okolo sebe. Předává nám nejen cenné taneční rady, ale i radost ze života.
Na víkendovém kurzu jsem vyzkoušela i hodinu strečinku a sólo swingu a na základě toho jsem pak nastoupila do kurzu Musical. Strečink je pro mě, bývalou basketbalistku, přirozenou součástí života. Pomáhá mi předcházet zranění, protáhnout namáhané svaly, zlepšit flexibilitu a koordinaci pohybu. Díky sólo swingu získávám jistotu ve swingovém pohybu v páru. Vědět, jak se pohybovat, mi dává pocit větší volnosti a pohody při tanci.
Swing mě prostě baví a věřím, že bude i Vás. Tančit se dá v každém věku, tak pojďte tančit s námi!

Linda Honzíková a Česťa Majdan

Blanka portret vyrez kruh cierna

Poprvé jsem Leničku viděla tancovat před lety na tančírně, kterou nám tehdy doporučila lektorka stepu Kamila Borovská. Byl to úžasný zážitek, když tam mezi swingovými kreacemi točila hvězdy, levitovala nad svým tanečníkem a zdálo se mi, že na ni nepůsobí přitažlivost zemská! Domů jsem si odnesla hrubou představu o tanci jménem swing a na několik let ji odsunula v hlavě někam do šuplíku.
Na podzim před covidem jsem přemýšlela co se sebou, protože step jsem se už nemohla učit kvůli kolenům a vzpomněla jsem si na Lenku. Vygooglila jsem si jí a s velkou nesmělostí a strachem jsem se přihlásila na její lekce. Jak zbytečné byly ty obavy! Kromě toho, že je Lenička výborná tanečnice a výborná lektorka, která s neskonalou trpělivostí a humorem donekonečna vysvětluje taneční kroky, tak je hlavně úžasný človíček plný nádherné energie, kterou je schopná předávat dál, takže i když přijdete na lekci otupělí a unavení z celého dne, odcházíte nadšení, šťastní a zpocení a těšíte se na další lekci!
Swing je krásný tanec, miluju jeho hudbu a rytmus, jsou kolem něho úžasní a skvělí lidé, ale věřím, že kdyby nebyla naší paní učitelkou Lenička, měli bychom jen 50% dávku hormonu štěstí.

Blanka Švarcová

Honzík Jirman kruh BLACK

Začal jsem cítit, že se na hodinách balboy ztrácím. Bojoval jsem se základními kroky a úplně mi unikala látka či myšlenka lekcí. Proto jsem se obrátil na Leničku s prosbou o soukromou lekci.
Přišel jsem tam jako začátečník, který neovládá základní krok. Lenička mi vysvětlila principy tohoto tance a z lekce jsem odcházel jako tanečník, který si vše, co zde získal, může procvičovat na tančírnách.
Individuální přístup je k nezaplacení, neboť Lenička přesně pozná, na co se v tanci zaměřit a odpoví na jakékoli otázky. Lekce pro mě měla opravdu velký přínos. Toto setkání změnilo můj pohled na balbou, proto jsem za své rozhodnutí vzít si soukromou lekci rád. Chtěl bych tímto Leničce poděkovat!

Jan Jirman

Bradáči svadobná sarkamartinu_486

Jelikož s manželem pravidelně navštěvujeme kurzy swingu u Lenky, byla pro nás přímo povinnost zatančit na naší svatbě v rytmu swingu.
Proto, když jsme uviděli na faceboku upoutávku na svatební tanec od Lenky, věděli jsme, že to bude pro nás to pravé ořechové … Lenka nám sestavila perfektní choreografii přímo na míru, vybrali jsme si jen písničku, která se nám moc líbila.
Pravidelně jsme „dřeli“ a zpočátku jsme si mysleli, že je to absolutně nereálné, nezapamatovatelné, ale jelikož je Lenka velký profík, přesně věděla jak nás to zdárně naučit. Měla s námi velkou trpělivost, naslouchala, byla pro nás velkou inspirací a oporou.
Výsledný efekt stál nakonec za to, vše skvěle dopadlo a hosté na naší svatbě byli naším tancem naprosto nadšeni!
Rozhodně to bylo netradiční zpestření našeho velkého dne … Závěrem snad jen říci, že pod vedením skvělé lektorky, choreografky, tanečnice a skvělého člověka, se svatební či jakýkoliv jiný tanec naučí opravdu každý!

Anička a Michal Bradáčovi

Martin Frys

V přístupu Lenky se snoubí bezprostřednost a profesionalita, živelnost a respekt k druhým, vřelost a preciznost. Těžko říct co ocenit dřív. Lenka je nejen profesionalní tanečnice s velký P, která má mnohá ocenění, ale také učitelka. Má dar učit a je přirozený lídr. Tančí s vámi a přitom vnímá vaše tělo a kroky.
Pro mě jako začátečníka je důležité a příjemné, že umí povzbuzovat, motivovat, trpělivě vysvětlovat, přitom má neustále úsměv na rtech, který je prudce nakažlivý. Cítím v ní  taneční oporu a co je důležité nějak to umí zařídit tak, že si nepřipadám nešikovně i když jí šlapu na nohu. Lenka umí nadchnout pro swing a vnímáte, že swingem žije – je až překvapivé, že se věnuje tolika jiným tanečním stylům. Byl jsem v šoku, když jsem přišel na první skupinovou hodinu a zjistil, že je nás kolem třiceti navíc v rovném poměru ženy a muži.  Jsem hrdý a vděčný, že „jí máme“ v Plzni.
Chci zmínit, že mám od narození tělesný handicap – kratší ruce. Byl jsem zvědav, jak to půjde. Lenka navrhla individuální setkání, po pár minutách řekla, že to půjde, no problem. Atmosféra ve skupině je taková, že se nad mým postižením nikdo nepozastavil. Vedle kurzů pro veřejnost rád využívám i individuální lekce. Díky.

Martin Heřman Frys

Jirka Krejzar a Martinka vyrez kruh čierna touch up

Tanec mně vždy dělal radost. Před pár lety jsme s milovanou sestrou Martinkou zkusili Swing a úplně jsme tomu propadli… Snažíme se trénovat, aby přibyla nějaká ta figura, ale stále bojujeme s drobnou nestabilitou nebo těžkopádností. Je to často o detailech a jak identifikovat chybičky? Help Leničko!!! Nejen, že je ta holka okouzlující, ale ona Tě s upřímností sobě vlastní hned řekne, kde je příčina skoropádu či předběhnutí muziky. Pokud se člověk chce a má chuť zlepšit, pár hodinek s individuálním přístupem je k nezaplacení!

Jiří Krejzar & Martina Veverková

image(1)

Lenka je pro mě mimořádná osobnost, skvělá tanečnice, trenérka a kamarádka. Když jsem před pár lety přišel k ní do sportovního tanečního klubu, příjemně mě překvapilo, že ve svém repertoáru vedle seminářů jednotlivých tanců má také hodiny jazzu & moderny a posilování & stretchingu. Jsem bývalý fotbalista a od kopaček a míče na taneční parket je to hezký kousek cesty. Právě tyto doplňující tréninky mi na mé cestě k tanci značně pomohly.
Tanec se pro mě stal způsobem, jak v tomto uspěchaném světě uchopit různorodé emoce jako radost, smutek, stres a přeměnit je na kupu endorfinů a úsměv na tváři. Na Lenčiných lekcích panuje přátelská atmosféra, takže se všudypřítomnému nakažlivému úsměvu, který s oblibou šíří, nevyhnete.
Lidé se kterými se na kurzech setkávám, se pro mě stali druhou rodinou. Mimo tréninky bereme s nimi a s Lenkou útokem různé společenské akce, swingové koncerty, tančírny, rozvíříme parket na nějakém plese, nebo si jen jdeme každý týden všichni po tréninku posedět, doplnit energii a podělit se o své taneční i netaneční zážitky.
Takže pokud chcete svůj život obohatit o kouzlo jménem tanec, bude Vám Lenka tím nejlepším průvodcem.

Ondra Šimice

Jirka Kinkor kruh cierny vyreu touch up

Individuální lekce, které jsme se svou přítelkyní od Leni několik měsíců měli, nám moc pomohly posunout se dál v našem swingovém tanečním vývoji. Na každém kroku nám Leni velmi vstřícně a trpělivě ukazovala, kde děláme chyby a na co se máme soustředit. Nenahraditelná a skvělá zkušenost, kterou jednoznačně doporučuji.

Jiří Kinkor

Grafia logo square kruh pre web

Lenku Sekaninovou jsem zažila jako lektorku krátkého kurzu před vlastním tanečním večerem. Za tu krátkou chvíli (60 min) stihla naučit mnoho začátečníků základní kroky a figury tak, aby v průběhu večera mohly tančit v rytmu, pilovat vlastní swingový styl a nepřekážely pokročilejším v náruživějších kreacích.
Především ale Lenka působila profesionálně, energicky, pozitivně a motivačně po celou dobu výuky i v průběhu večera. Její elán je nakažlivý, styl uvolněný a přesto precizní. Jako lektorka dosahuje stanoveného cíle výuky, motivuje účastníky, chyby opravuje s ohledem na důstojnost účastníků kurzu. Je zřetelný její podíl na celkové dobré náladě v kurzu i v průběhu večera.
Je přesně tím lektorem volnočasových aktivit, se kterým se chcete setkat, když se učíte něco nového a zároveň se chcete při tom pobavit. Jako účastník kurzu jsem se po celou dobu cítila skvěle, přestože nejsem pohybový talent a jsme s partnerem swingoví začátečníci. Doporučuji!

Mgr. Jana Brabcová
autorizovaní osoba pro zkoušku Lektor vzdělávání dospělých 
Grafia, s.r.o.

Roman uprava reference

Chodím k Lence na kursy swingového tance něco málo přes rok a za tu dobu jsem poznal, že se jedná o skvělou učitelku, která mě skutečně dokázala naučit tančit swing, ale také o skvělého člověka, plného optimismu, se kterým jsou taneční lekce opravdová zábava, i když je to občas dřina. Ale to si vlastně nelze ani pořádně uvědomit, díky fantastické atmosféře, kterou dokáže vytvořit. A navíc je prima kamarádka. Lekce u Lenky mohu osobně doporučit každému, kdo má zájem se swing skutečně naučit a chce si to přitom i užít.

Roman Zdebor
ředitel úseku Management jakosti ve společnosti ŠKODA JS a.s.

Helka SNV kruh vyrez 100

Hoci mám rada tanec, swing ma nikdy veľmi nepriťahoval. Všetko sa zmenilo, keď som spoznala Lenku. Stačil  jediný  víkendový seminár a ja som sa úplne zamilovala. Do swingu, aj do Lenky. Toto klbôčko nekonečne veľkej pozitívnej energie a vždy dobrej nálady mi úplne učarovalo. Nech bol deň akýkoľvek únavný, z jej tréningu som odchádzala celkom svieža. A hoci bol vekový priemer účastníkov nášho kurzu vyšší, nakoniec sme úplne všetci tento energický a zábavný tanec zvládli. Samozrejme, zásluhou Lenkinej neskutočnej trpezlivosti, neúnavnosti a absolútne profesionálneho prístupu. Jednoducho, nemalo to chybu!
Ak náhodou zvažujete, akú aktivitu zvoliť,  aby ste sa pri nej poriadne odreagovali, zbavili stresu, urobili niečo pre svoje zdravie, vylepšili postavu, spoznali úžasných ľudí a hlavne, príjemne sa zabavili, určite vyskúšajte Lenkine kurzy!

Helena Škerlíková
stredoškolská profesorka matematiky

Bejča referencie

Chodím k Lence tančit od svých 3 let. Začínala jsem společenskými tanci, později se přidali lekce jazzdance a moderny, salsy a swingu. Teď je mi 12 a můj největší úspěch je titul na soutěži WADF v salse. Trénujeme několik dní v týdnu a mám ve studiu hodně kamarádů. Na trénincích s Lenkou mluvíme o spoustě věcí. Nejen o tanci, ale i o škole a jiných věcech. Hodně často mi poradí. Vždycky, když nám staví novou choreografii, pracujeme na tom všichni společně a říkáme si, co zvládneme a jak to udělat. Makáme na parketu, ale i mimo hodiny. Ladíme kostýmy na soutěže, líčení, účesy a všechno ostatní, co s tím souvisí. Děkuju mojí mamce, že můžu chodit na tancování a že mě k Lence přihlásila. Lenka je můj vzor a skvělá učitelka. Nevyměnila bych jí.

Beatka Duchková
mistryně světa v párové salse, 2014, WADF

Janička Kučerová orez kruh v čiernom

Odcházíte z jejího workshopu a necítíte únavu! Přistihnete se při pohledu do výlohy, že máte bláznivý úsměv a endorfiny z právě proběhnutého tancování vám vydrží ještě pěkně dlouho. Ano, řeč je o energií překypující tanečnici Lence Sekaninové. Slyšela jsem na ní sice chválu, ale až osobní zkušenost s její výukou mě totálně dostala. Multifunkční tanečnice, která je schopna odvést workshop s 50 lidmi úplně sama a přitom se nepřestane smát, skákat, prozpěvovat a bavit vás svoji energií. Jako organizátorka 1. Plzeňského tanečního festivalu jsem dlouho zvažovala, zda swing zařadím do programu. Nakonec se ukázalo, že Léňa svým kouzlem dokázala nadchnout úplně všechny. Byla ozdobou celého projektu a budeme rádi, když přijme pozvání i na další ročník.

Jana Kučerová
Tanec v Plzni

Janka referncie kruh vyrez uprava

Uvariť výborný obed zo super ingrediencií nie je nič výnimočné. Umenie je pripraviť chutný a dobre vyzerajúci pokrm zo zvyškov v chladničke. Drobná, útla, no vždy usmievavá, milá a nádherne ryšavá levica Lenka pripravuje svoje lekcie tanca ako krásne torty aj s čerešničkou. Má schopnosť vytiahnuť z prítomných to, o čom obvykle ani netušia, že v nich je a výsledok často mnohých prekvapí.
Keď znie hudba, ktorá ju oslovila, jej tvár vám prezradí, že sa ponára do svojho sveta a o krátku chvíľku sa už vznáša na parkete, akoby celú choreografiu, ktorú práve vymyslela, mala nacvičenú už niekoľko týždnov.
Jej nákazlivá chuť tešiť sa z tanca sa prenáša rovnako rýchlo na 4-ročné drobce ako na dospelých, ktorí chcú pretancovať svoju jeseň života. Na jej lekciách zaručene omladne každý. Neverte zlým „škriatkom“, ktorí vám šepkajú, že vás niečo bolí, že nemáte čas a že to nedokážete. Po tanečnom stretnutí s Lenkou budete mať toľko energie a síl, že všetko zvládnete ľahko a s radosťou.
Dlhoročne s Lenkou spolupracujeme a vďaka jej jedinečnosti a nádherným nápadom sa členovia Tanečnej školy LaDanza v Spišskej Novej Vsi tešia z mnohých úspechov v skupinových choreografiách. Časy, kedy som ju učila prvé tanečné krôčiky a povzbudzovala ju na súťažiach, sú už preč. Som vďačná, že dnes je Lenka prínosom nielen pre členov TŠ, ale aj pre mňa samotnú. Som presvedčená, že po hodine tanca s ňou budete smutní jedine z toho, že ste tak dlho váhali, kým ste sa osmelili skúsiť jej lekcie osobne.

Janka Plichtová
manažérka a hlavná trénerka TŠ LaDanza Spišská Nová Ves

Jana a Sára Bartošky orez kruh

Moja dcéra Sára zakotvila v Lion´s po niekoľkých neúspěšných pokusoch v iných tanečných školách. Na tréningy sa teší bez ohľadu na to, koľko hodín na nich strávi a doma neustále tancuje. Lenka robí krásnu prácu a svojím prístupom spôsobila, že si Sára tanec totálne zamilovala. Pre mladé dievča, ktoré chce tancovať, je dôležité vidieť pred sebou trénerku, ktorá je krásna, nádherne tancuje a navyše je milá a deti si vie získať. Bez tanca si už Sára svoj život predstaviť nevie. Je až neuveriteľné, aký pokrok urobila za ten čas, čo tancuje v Lion´s. Je zážitok sa na ňu pri tanci dívať a verím, že z toho bude ťažiť celý život.

Jana Bartošová
mamina Sáry Bartošové – mistryně světa v salsa shine 2016

Adam a Anička referencie foto kruh vyrez Maroco efekt

Že milujeme swingovou hudbu, jsme zjistili před pár lety na jazzovém festivalu ve Vancouveru, kde jsme tehdy žili. Krom hudebníků nás velice zaujali i tanečníci a my se začali zajímat o to, jak se tento úžasný styl naučit. Pro lektory nejsme zrovna ideálními žáky, já mám zrakový handicap, takže se špatně orientuji v prostoru a kolikrát ani nestihnu zaregistrovat, co lektor předvádí. Můj manžel zase moc necítí rytmus a jeho jedinou zkušeností byly povinné taneční na střední škole, kde si bohužel, asi jako většina chlapů, lásku k tanci nevybudoval… Lenka si ale umí poradit i s takovým oříškem, jakým jsme my dva. Je to profesionálka, která do vás během lekce napumpuje kromě tanečních kroků tolik pozitivní energie a síly, že v duchu tancujete ještě dlouho po tom, co z Lion´s odejdete. Díky Lence jsme překvapili naše blízké parádním svatebním tancem, což je prozatím vrchol našeho swingového umu. Nemůžeme se dočkat další swingové lekce s Lenkou!

Anna Kulíšková
paralympijská medailistka ve sjezdovém lyžování

Hanka Laubrová referencie orez kruh uprava

U Lenky jsem začínala s lekcemi jazzdance, což byla paráda! Při hodinách vyžaduje disciplínu, z každého se snaží vyždímat co nejlepší výkony, což vás samozřejmě posouvá dál a máte pak ze sebe dobrý pocit. Lenka vede taneční hodiny skvěle, profesionálně, její neutuchající energie a pozitivní nálada je „nakažlivá“, takže odcházíte vždy s dobrou náladou a úsměvem na tváři.
Před více než rokem jsem z časových důvodů přešla na swing. Jednak kvůli tanci jako takovému a jednak díky Lence, protože tak dobrou lektorku a tanečnici zkrátka jen tak nenajdete! Ať už si vyberete jakýkoli taneční styl, ať máte dítko školkou či školou povinné nebo jste už „velcí“, rozhodně doporučuji hodiny tance navštěvovat! Otevřou se vám nové „dveře“, možná v sobě objevíte netušený taneční potenciál a spolu s Lenkou budete proplouvat po tanečním parketu a cítit se skvěle!

Hanka Laubrová

logo kruh orez Crossdance

Lekce s Lenkou jsou plné energie – ať už se trénuje technika, nebo zkouší choreografie, od prvního okamžiku se jede naplno. Ze sálů se ale ozývá smích a tanečníci po lekci vycházejí pozitivně naladěni, nedočkavě očekávající příští lekce. Lenka je jako lektorka důsledná, no umí si získat malé i starší svěřence. Dokáže říct tanečníkům kritiku z očí do očí, ale zároveň také na každém nalézt něco dobrého.

Naďa Eretová
vedoucí TK CrossDance Kolín

Sabi Marešková referencie vyrez kruh

S Lenkou jsem se poprvé seznámila na premiéře social dance plzeňského festivalu La Primavera v rámci projektu Tanec v Plzni, který se konal v březnu 2015. Okamžitě mě nakazila svojí neskutečnou energií a radostí z tance, které jsem zažila během jejích skvělých swingových workshopů. A podle rozesmátých tváří všech dalších tanečníků, kteří se workshopů také zúčastnili, mi bylo jasné, že tahle swingová mánie nezasáhla jenom mě. Okamžitě jsem se přihlásila k Lence do kurzu swingových základů v jarním trimestru, který jsem si náramně užila díky Lenčinu skvělému vedení. Lenka je nejen taneční profesionál, ale hlavně velká osobnost, která svůj nevyčerpatelný enthusiasmus k tanci dokáže doslova lavinovým efektem okamžitě šířit na své okolí. Každý, kdo miluje tanec a současně touží po novém přívalu pozitivní energie, musí swing s Lenkou vyzkoušet!

Sabina Marešková