SWING

Swing všetky kurzy párové

Jestli do svého života potřebujete vnést životabudič a zároveň chcete nakouknout do tajů swingového tančení, jsou lekce tohoto vintage tance z 20.-50. let minulého století tím pravým, co potřebujete ;o)

Variace ve stylu lindy hopu, charlestonu, shagu, boogie woogie či balboa - ani jedno z nich v sobě neutají notnou dávku humoru a vaši krev rozproudí tak, že minimálně další týden nebudete potřebovat žádný jiný podpůrný prostředek. Platí pro ženské i mužské polovičky bez rozdílu!

Hlavním cílem lekcí, je naučit tanečníky vést a následovat, co je u všech social dance to nejdůležitější. Pak je totiž každý schopen zatančit si s kýmkoliv a to je u tohoto stylu to nejzajímavější. Není nutností navštěvovat tento kurz ve dvojici, dvojice se vytvoří na místě, je totiž zvykem, že se u swingu nedbá na skutečnost, jestli jste muž nebo žena, ale na to, jestli jste leader nebo follower.

Proto vaši otázku, co když nemáte partnera, rovnou zapomeňte. Tančíme ve stylu social dance, takže střídáme ;o).

BASIC STEPS I

Kurz je věnován výuce základních kroků tance lindy hop, nejoblíbenějšího a nejčastěji tancovaného swingového tance. Na jeho základních krocích se naučíte základním principům swingového tancování i technice vedení a následování. Je vhodný pro všechny, kteří se swingem začínají a je nutný jako základ pro další swingové kurzy.
DOPORUČENÍ: Tento kurz doporučujeme i tanečníkům, kteří již kurz Basic Steps I absolvovali, ale pořád nemají úplně jasno v základních lindyhopových schémách a potřebují procvičiť vedení a následování.

BASIC STEPS II

Kurz pro začátečníky, kteří svoje znalosti swingového tancování o nové, rychlejší variace. Podmínkou je, že  prošli kurzem Basic Steps I, ovládají základy lindy hopu, navštěvují tančírny a vedení a následování jim nezpůsobuje problém. Náplní tohoto kurzu je tanec charleston i jeho lindyhopová interpretace.

BASIC VARIATIONS

Tento kurz je věnován procvičování základních variací výše zmíněných swingových tanců v různých kombinacích. Je rozšířením kurzu Swing * Basic Steps. Hlouběji se věnuje pochopení techniky lead & follow a má za úlohu naučit tanečníky propojovat jednotlivé figury a samostatně tvořit. Tento kurz se bez pravidelných návštěv tančíren již neobejde.

ROUTINES

V kurzu určeném pro pokročilejší tanečníky se zabýváme složitějšími variacemi, detailnějším pochopením hudby a osvojením si schopnosti využít danou muziku naplno, tedy být muzikální a zároveň schopný improvizace. Je proto nutné, aby každý účastník lekcí Swing Routines byl znalý základních kroků a variací výše uvedených tanců a chápal a dokázal používat princip lead & follow.

CHOREOGRAFIE & SHOW

Lekce je určena pro swingové nadšence, kteří mají zájem posunout své swingové tancování na vyšší úroveň a stát se členy taneční skupiny, účastnící se vystoupení. Náplní lekcí je výuka ucelených variací, které jsou později použity jako součásti konkrétních tanečních choreografií.

K TOMUTO KURZU SE JAKO DOPLNĚK NEJLÉPE HODÍ:

Tanecni 4 (1)

Be a Dancer

sOLO SWING 2

CO SI VZÍT NA LEKCI

OBLEČENÍ
Neformální, slušné, pohyblivé, nedoporučujeme džíny, taneční boty bez podpatku, plátěnky nebo baleríny s klouzavou! podrážkou, které nezanechávají šmouhy. PŘEZUTÍ POVINNÉ! Nošení řetízků a jakýchkoliv ozdob z bezpečnostních důvodů ZAKÁZANÉ.

Info

ÚTERÝ 

Přednáškový sál Školícího střediska Cheirón, Republikánská 45, Plzeň – Lobzy
SWING * Basic Steps II - 18:30

STŘEDA

Společenský sál, KD JAS, Jablonského 1254/39, Plzeň – Slovany
SWING * Basic Variations –  18:30
SWING * Routines – 19:50
SWING * Choreografie & Show – 21:10

ČTVRTEK

Taneční sál A23, Krašovská Aktivity Centrum, Krašovská 30, Plzeň – Lochotín
SWING * Basic Steps I – 19:30

Termín kurzu:  25./26./27.9. – 11./12./13.12.2018
Volné dny:  swingové tančírny a workshopy „Po Siréně Swing“ (3.10., 5.12.)
Lekce:  60/80 min
Úroveň:  začátečníci (Basic Steps), začátečníci a mírně pokročilí (Basic Variations & Routines) a pokročilí (Choreografie & Show)
Vyučuje:  Lenka Sekaninová
Cena:

  • trimestr: 1.440,- (12 lekcí x 60´/ 9 lekcí x 80´)
  • 1 lekce (pouze 1x na zkoušku pro nové účastníky): 150,-/60 min; 190,-/ 80 min

Přihláška    Taneční kurzy    Rozvrh   Napište nám

facebook-likes(1)