SWING

Swing všetky kurzy párové

Jestli do svého života potřebujete vnést životabudič a zároveň chcete nakouknout do tajů swingového tančení, jsou lekce tohoto vintage tance z 20.-50. let minulého století tím pravým, co potřebujete ;o)

Variace ve stylu lindy hopu, charlestonu, shagu, boogie woogie či balboa - ani jedno z nich v sobě neutají notnou dávku humoru a vaši krev rozproudí tak, že minimálně další týden nebudete potřebovat žádný jiný podpůrný prostředek. Platí pro ženské i mužské polovičky bez rozdílu!

Hlavním cílem lekcí, je naučit tanečníky vést a následovat, co je u všech social dance to nejdůležitější. Pak je totiž každý schopen zatančit si s kýmkoliv a to je u tohoto stylu to nejzajímavější. Není nutností navštěvovat tento kurz ve dvojici, dvojice se vytvoří na místě, je totiž zvykem, že se u swingu nedbá na skutečnost, jestli jste muž nebo žena, ale na to, jestli jste leader nebo follower.

Proto vaši otázku, co když nemáte partnera, rovnou zapomeňte. Tančíme ve stylu social dance, takže střídáme ;o).

NOVINKA !!!
Pro tento trimestr jsme vyřadili z rozvrhu lekce SOLO SWINGu a rozhodli jsme se zařadit jejich náplň do každé ze swingových lekcí. Věříme, že je to velká věc pro každého tanečníka – udělat pořádek s vlastním footworkem. Navíc, každý swingař by měl ovládat některé světoznámé chorusy, proto se můžete těšit, že se s nimi seznámíte přímo ve vašem kurzu!

I * LINDY HOP BASIC STEPS – 6 COUNT

Kurz je věnován výuce základních kroků tance lindy hop, nejoblíbenějšího a nejčastěji tancovaného swingového tance. Na jeho základních krocích se naučíte základním principům swingového tancování i základním principům vedení a následování. Je vhodný pro všechny, kteří se swingem začínají a je nutný jako základ pro naše další swingové kurzy.
DOPORUČENÍ: Tento kurz doporučujeme i tanečníkům, kteří již kurz Basic Steps I absolvovali, ale pořád nemají úplně jasno v základních lindyhopových schémách a potřebují procvičit vedení a následování.
V PODZIMNÍM TRIMESTRU běží souběžně dva kurzy Basic Steps – v úterý a ve čtvrtek. Přihlašte se do obou a postupujte rychleji!

II * COLLEGIATE SHAG BASIC

Kurz pro začátečníky a mírně pokročilé, kteří chtějí svoje znalosti swingového tancování rozšířit o nový, svižnější, no hlavně vizuálně úplně jiný tanec, než je lindy hop. Je výhodou, jestli máte za sebou kurz lindyhopového basicu, ale není to v tomto případě nutnost. Počítejte však s vyšší rychlostí napředování ve skupině.

III * BALBOA BASIC VARIATIONS

Rozhodli jsme se věnovat speciální prostor tomuto krásnému tanci a proto jsme mu na podzim vyčlenili samostatné lekce. 2. trimestr s týmto krásným tancem nenáročným na velikost prostoru. Protože jde ale o tanec poměrně náročný na vedení, vyžaduje předešlou zkušenost s vedením a následováním. Je ideální pro swingaře, kteří mají za sebou rozšířený basic, případně pro jiné zkušené tanečníky po domluvě s lektorkou.

IV * ROUTINES * SHAG ROUTINES

Tento kurz je věnován těm, kteří mají za sebou základy všech tanců a chtějí se naučit více. Obsahem lekcí budou tentokráte zajímavé variace a a cibrení techniky tance Shag. Návštěva lekcí Routines rozšíří váš repertoár, ale také posílí vaši schopnost improvizace, zlepší vaši techniku a cit pro hudbu.  Je proto nutné, aby každý účastník lekcí Swing Routines byl znalý základních kroků a variací, které se učí v předchozích kurzech a chápal a dokázal používat princip lead & follow. Tento kurz se bez pravidelných návštěv tančíren již neobejde.

V * CHOREO & SHOW * Show group (na pozvání nebo žádost zájemce)

Lekce je určena pro swingové nadšence, kteří mají zájem posunout své swingové tancování na vyšší úroveň a stát se členy taneční skupiny, účastnící se vystoupení. Náplní lekcí je výuka ucelených variací a specifických prvků, kterým se v jiných kurzech nevěnujeme.

K TOMUTO KURZU SE JAKO DOPLNĚK NEJLÉPE HODÍ:

Tanecni 4 (1)

Be a Dancer

sOLO SWING 2

CO SI VZÍT NA LEKCI

OBLEČENÍ
Neformální, slušné, pohyblivé, nedoporučujeme džíny, taneční boty bez podpatku, plátěnky nebo baleríny s klouzavou! podrážkou, které nezanechávají šmouhy. PŘEZUTÍ POVINNÉ! Nošení řetízků a jakýchkoliv ozdob z bezpečnostních důvodů ZAKÁZANÉ.

Info

PONDĚLÍ

Společenský sál, KD JAS, Jablonského 1254/39, Plzeň – Slovany

Termín kurzu:  1.6.-29.6.
Volné dny:  -

ÚTERÝ

Společenský sál, KD JAS, Jablonského 1254/39, Plzeň – Slovany

Termín kurzu:  2.6.-30.6.
Volné dny:  4. lekce probíhá v neděli 28.6. místo úterý

 

Lekce:  60 min
Úroveň:  všechny (viz popis kurzu)
Vyučuje:  Lenka Sekaninová
Cena:

  • trimestr: 750,- / 5 lekcí + videozáznamy ve FB skupine
  • 1 lekce (pouze 1x na zkoušku pro nové účastníky): 200,- (bez nároku na video)

Přihláška    Taneční kurzy    Rozvrh   Napište nám

facebook-likes(1)