SWING

Swing všetky kurzy párové

Jestli do svého života potřebujete vnést životabudič a zároveň chcete nakouknout do tajů swingového tančení, jsou lekce tohoto vintage tance z 20.-50. let minulého století tím pravým, co potřebujete ;o)

Variace ve stylu lindy hopu, charlestonu, shagu, boogie woogie či balboa - ani jedno z nich v sobě neutají notnou dávku humoru a vaši krev rozproudí tak, že minimálně další týden nebudete potřebovat žádný jiný podpůrný prostředek. Platí pro ženské i mužské polovičky bez rozdílu!

Hlavním cílem lekcí, je naučit tanečníky vést a následovat, co je u všech social dance to nejdůležitější. Pak je totiž každý schopen zatančit si s kýmkoliv a to je u tohoto stylu to nejzajímavější. Není nutností navštěvovat tento kurz ve dvojici, dvojice se vytvoří na místě, je totiž zvykem, že se u swingu nedbá na skutečnost, jestli jste muž nebo žena, ale na to, jestli jste leader nebo follower.

Proto vaši otázku, co když nemáte partnera, rovnou zapomeňte. Tančíme ve stylu social dance, takže střídáme ;o).

BASIC STEPS I

Kurz je věnován výuce základních kroků tance lindy hop a vysvětlení základní techniky principu vedení a následování. Je vhodný pro všechny, kteří se swingem začínají a je nutný jako základ pro další swingové kurzy.

BASIC STEPS II

Kurz pro začátečníky, kteří prošli kurzem Basic steps I a ovládají základy lindy hopu. Náplní tohoto kurzu je tanec charleston a jeho lindy hopová interpretace.

BASIC VARIATIONS

Tento kurz je věnován procvičování základních kroků výše zmíněných swingových tanců v jednoduchých variacích. Je rozšířením kurzu Swing * Basic Steps. Hlouběji se věnuje pochopení techniky lead & follow a má za úlohu naučit tanečníky propojovat jednotlivé figury.

ROUTINES

V kurzu určeném pro pokročilejší tanečníky se zabýváme složitějšími variacemi, detailnějším pochopením hudby a osvojením si schopnosti využít danou muziku naplno, tedy být muzikální a zároveň schopný improvizace. Je proto nutné, aby každý účastník lekcí Swing Routines byl znalý základních kroků a variací výše uvedených tanců a chápal a dokázal používat princip lead & follow.

CHOREOGRAFIE & SHOW

Lekce je určena pro swingové nadšence, kteří mají zájem posunout své swingové tancování na vyšší úroveň a stát se členy taneční skupiny, účastnící se vystoupení a soutěží. Náplní lekcí je výuka ucelených variací, které jsou později použity jako součásti konkrétních tanečních choreografií.

K TOMUTO KURZU SE JAKO DOPLNĚK NEJLÉPE HODÍ:

Tanecni 4 (1)

Be a Dancer

sOLO SWING 2

CO SI VZÍT NA LEKCI

OBLEČENÍ
Neformální, slušné, pohyblivé, nedoporučujeme džíny, taneční boty bez podpatku, plátěnky nebo baleríny s klouzavou! podrážkou, které nezanechávají šmouhy. PŘEZUTÍ POVINNÉ! Nošení řetízků a jakýchkoliv ozdob z bezpečnostních důvodů ZAKÁZANÉ.

Info

ÚTERÝ 

Přednáškový sál Školícího střediska Cheirón, Republikánská 45, Plzeň – Lobzy
SWING * Basic Steps II - 18:30

STŘEDA

Společenský sál, Sokolovna Bolevec, Ledecká 19, Plzeň - Bolevec
SWING * Basic Variations –  18:30
SWING * Routines – 19:50
SWING * Choreografie & Show – 21:10

ČTVRTEK

Taneční sál A23, Krašovská Aktivity Centrum, Krašovská 30, Plzeň – Lochotín
SWING * Basic Steps I – 19:30

Termín kurzu:  9.1. – 3.4.2018, 10.4. – 26.6.2018
Volné dny:  swingové tančírny a workshopy „Po Siréně Swing“ (4.4., 2.5. a 6.6.)
Lekce:  60/80 min
Úroveň:  začátečníci (Basic Steps), začátečníci a mírně pokročilí (Basic Variations & Routines) a mírně pokročilí a pokročilí (Choreografie & Show)
Vyučuje:  Lenka Sekaninová
Cena:

  • trimestr: 1.440,- (12 lekcí x 60´/ 9 lekcí x 80´)
  • 1 lekce (pouze 1x na zkoušku pro nové účastníky): 150,-/60 min; 190,-/ 80 min

Přihláška    Taneční kurzy    Rozvrh   Napište nám

facebook-likes(1)