SWING 1 * Lindy Hop & Charleston

Swing 1 LH a CH cover-2

 

PROČ SE DO KURZU PŘIHLÁSIT

Jestli do svého života potřebujete vnést životabudič a zároveň chcete nakouknout do tajů swingového tančení, jsou lekce tohoto vintage tance z 20.-50. let minulého století tím pravým, co potřebujete! Neutají totiž v sobě notnou dávku humoru a vaši krev rozproudí tak, že minimálně další týden nebudete potřebovat žádný jiný podpůrný prostředek. Platí pro ženské i mužské polovičky bez rozdílu!

CO BUDEME TANČIT

Kurz je věnován výuce základních kroků tance lindy hop, nejoblíbenějšího a pravděpodobně nejpoužívanějšího swingového tance. Zároveň v lekci kombinujeme obsah s tancem charleston, který je základem mnohých lindyhopových figur a jejich variace se běžně vzájemně míchají. Část lekce tančíme sólo, abychom pohyby potřebné pro tanec v páru dostali pořádně do těla.

CO VÁM KURZ PŘINESE

Na základních krocích se naučíte základním principům swingového tancování a také vedení a následování. Kurz je vhodný pro všechny, kteří se swingem začínají a je nutný jako základ pro naše další swingové kurzy.

DOPORUČENÍ: Tento kurz doporučujeme i tanečníkům, kteří již kurz Basic Steps I absolvovali, ale pořád nemají úplně jasno v základních lindyhopových schémách a potřebují procvičit vedení a následování.

Warning

Není nutností navštěvovat tento kurz ve dvojici, páry se vytvoří na místě, je totiž zvykem, že se u swingu nedbá na skutečnost, jestli jste muž nebo žena, ale na to, jestli jste leader nebo follower. Proto vaši otázku, co když nemáte partnera, rovnou zapomeňte. Do přihlášky prosím zaznačte vaši roli.

CO VZÍT SEBOU / NA SEBE

OBLEČENÍ, OBUV
Neformální, slušné, pohyblivé, nedoporučujeme džíny, nízké taneční boty, plátěnky nebo baleríny s klouzavou! podrážkou. PŘEZUTÍ POVINNÉ!

VODA, RUČNÍK

Info


MÍSTO KONÁNÍ:   KD JAS, Jablonského 1254/39, Plzeň – Slovany
ROZSAH KURZU:   7 lekcí x 60 min

NOVY cennik 2022

tlačidlo PRIHLÁŠKA web